تاریخ
29 فروردین
افراد آنلاین
29
بازدید امروز
19
بازدید ماه
4013

رئیس اتحادیه مشاوران املاک

تاریخ ایجاد خبر : 1397/10/01
رئیس اتحادیه مشاوران املاک

 

مالکان و فروشندگان مسکن به دنبال طمع‌ورزی بیشتر نباشند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران به نقل ازایرنا مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه در ماه های اخیر روند کاهشی معاملات و اجاره مسکن در تهران همچنان ادامه داشته است، گفت: تجربه به ما نشان داده با افزایش قیمت ها به تدریج خریداران کمتری وارد بازار می شوند.
وی به وضعیت بازار مسکن اشاره کرد و گفت: هرچند در بازار متقاضیان خرید مسکن وجود دارند اما فروشندگان به امید افزایش قیمت ها از فروش ملک خود خودداری می کنند.
او افزود: فروشندگان در اشتباهند؛ توصیه من به آنها این است که به فروش واحدهای مسکن خود اهتمام بیشتری داشته باشند زیرا با دریافت وجه ملک خود، می توانند ارزش افزوده بیشتری کسب کنند.
نماینده رئیس اتاق اصناف ایران در کمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور در وضعیت بازار و قیمت های مسکن در نیمه دوم امسال نیز گفت: با توجه به رشد قیمت ها، بازار مسکن در نیمه دوم امسال به ثبات می رسد؛ اگر شرایط اقتصاد کلان کشور با دیپلماسی بهتر شود، وضعیت آینده بازار در نیمه نخست سال آینده نیز امیدوارکننده خواهد بود.
 کاهش ۱۳ درصدی قرارداد اجاره
وی اضافه کرد: آمارها نشان می دهد که از ابتدای امسال تا ۲۰ مهرماه، در مقایسه با مدت مشابه پارسال در مجموع تعداد معاملات مسکن در کشور چهار درصد افزایش یافته است.
قلی خسروی ادامه داد: در این مدت، ثبت مبایعه نامه ها (خرید و فروش مسکن) در کشور ۲۴ درصد افزایش داشته اما در حوزه اجاره، شاهد کاهش ۱۳ درصدی قراردادها بودیم

 

کاهش ۱۴ درصدی معاملات و اجاره مسکن در تهران
رئیس اتحادیه مشاوران املاک، یادآورشد: در مدت یادشده در تهران شاهد روند کاهش معاملات بودیم، به طوری که مجموع معاملات (اجاره و مبایعه نامه) ۱۴ درصد کاهش داشته است.
قلی خسروی افزود: در مدت یاد شده روند خرید و فروش مسکن در تهران ۱۲ درصد و اجاره نامه نیز ۱۵ درصد کاهش داشته است که نشان می دهد قدرت خرید مردم در تهران با توجه به افزایش قیمت ها روند نزولی داشته و خریداران کمتری در بازار وجود دارند.
وی درباره رکود در بازار مسکن گفت: معتقدم در این بازار رکود وجود ندارد زیرا اکنون در بازار شاهد معاملاتی هرچند اندک هستیم

 

منبع : اتاق اصناف ایران