تاریخ
10 اسفند
افراد آنلاین
11
بازدید امروز
137
بازدید ماه
4004

اوضاع نگران‌کننده در بازار مسکن

تاریخ ایجاد خبر : 1398/06/28
اوضاع نگران‌کننده در بازار مسکن

اقتصادنیوز: توجه‌ها و نگاه‌ها در بازار مسکن به سمت نیمه روشن و معلوم بازار جلب شده است؛ اما این بازار در همین مقطع نیمه تاریک و مبهمی دارد که اگر از الان برای آن فکری نشود، احتمال تکرار روزهای روشن در آن،‌ کاهش خواهد یافت.

به گزارش اقتصادنیوز، ماه گذشته قیمت مسکن در تهران بعد از دو سال، سرانجام مسیر کاهشی را در پیش گرفت و حدود نیم میلیون تومان در مترمربع افت کرد. اخیرا کلان‌شهرهای دیگر کشور هم از این کاهش قیمت،‌ تاثیر گرفته‌اند و قیمت فروش واحدهای مسکونی در آنها نیز به تبعیت از تهران، در حال تجربه کاهشی است. بازار مسکن این اتفاق (کاهش قیمت مسکن) را به رخداد مثبت تعبیر می‌کند؛ چون امکان خریدهای مصرفی بعد از چند ماه تداوم کاهش قیمت مسکن، به تدریج احیا خواهد شد؛ ضمن آنکه این کاهش به معنای توقف روند جهش قیمت‌ها است که باعث می‌شود وضعیت از اینکه هست، بدتر نشود.

فعالان بازار مسکن در حال حاضر سرگرم این نیمه روشن بازار هستند؛ غافل از اینکه «جریان عرضه مسکن جدید» همچنان در حالت نامطلوبی قرار دارد و این اتفاق به‌عنوان نیمه تاریک بازار، بخش روشن را تهدید می‌کند. گروهی از متقاضیان مصرفی خرید مسکن در روزهای اخیر از تغییر مثبت فضای بازار مطلع شده‌اند و از اینکه قیمت‌ها رو به کاهش گذاشته است، امیدوار هستند.

ادامه خبر در لینک ذیل دنبال کنید :

https://www.shahrekhabar.com/economic/156887814037073